Správa hřbitovů

Správa hřbitovů v obcích Jestřebí a Pobučí

Vývěsní skříňka na smuteční oznámení

Pozůstalým, kteří si přejí zveřejnit smuteční oznámení, nově slouží vývěsní skříňka na budově Obecního úřadu (vedle vchodu do obchodu COOP). Oznámení stačí odevzdat na Obecním úřadu a o jeho vyvěšení se postarají zaměstnanci úřadu.

Obec Jestřebí je provozovatelem pohřebišť v obcích Jestřebí a Pobučí, která slouží pro obyvatele těchto obcí. Obec zajišťuje správu a údržbu hřbitovů, uzavírá smlouvy na pronájem hrobových míst, vede jejich evidenci.

Veřejné pohřebiště Jestřebíviz mapy.cz

Veřejné pohřebiště Pobučíviz mapy.cz

Smuteční síň

Vlastníkem a provozovatelem smuteční síně na hřbitově v Jestřebí je obec Jestřebí. Smuteční síň je poskytována k výpravě smutečních obřadů.
Termín obřadu ve smuteční síni je nutné předem sjednat na Obecním úřadu v Jestřebí.

Nájem hrobového místa

Podle Zákona č. 256/2001 Sb., o pohřebnictví je užívání hrobového místa možné pouze na základě písemné smlouvy o nájmu hrobového místa uzavřené mezi provozovatelem pohřebiště a nájemcem.

Vzhledem k tlecí době stanovené pro jednotlivá veřejná pohřebiště se smlouva na nájem hrobového místa sjednává pro pohřebiště Jestřebí na 12 let a pohřebiště Pobučí na 10 let.

pdfŘád veřejných pohřebišť

pdfCeník veřejných pohřebišť