Jestřebí - Zjednodušená verze stránek

Aktuality - Povinné čipování psů od 1.1.2020!

Novelou veterinárního zákona č. 302/2017 Sb., je s platností od 1.1.2020 zavedeno povinné označení psů mikročipem.

Čipování psů

Povinné čipování psů od 1.1.2020!

Novelou  veterinárního zákona č. 302/2017 Sb., je s platností od 1.1.2020 zavedeno povinné označení psů mikročipem.

Povinně by se měli očipovat všichni psi, nejdříve však ve věku kolem půl roku, v době prvního očkování proti vzteklině. Pokud nebude pes opatřen mikročipem, nebude očkování psa proti vzteklině od tohoto data platné. Výjimkou je pouze pes, který je označen čitelným tetováním provedeným před 3. červencem 2011. Majitel psa je povinen zajistit, aby identifikační číslo psa bylo zaznamenáno v dokladu o očkování psa.

Důvodem zavedení čipování psů je zjištění identity psa a jeho majitele, monitoring chovů, kontrola počtu držených zvířat, jejich věk, vakcinace či případný postih při týrání zvířete.

Pokud pes nebude označen mikročipem, hrozí majiteli pokuta až 20 000 Kč.

Pro zájemce, z řad našich občanů, nabízíme možnost načipovat psa přímo v obci, na místě, kde se provádí vakcinace, vždy některou sobotu v říjnu (bude upřesněno). Cena za jedno očipování je 500,- Kč/pes.

V případě zájmu o tuto službu se nahlaste na obecním úřadu do konce měsíce září 2019 a to telefonicky na čísle 583 415 920 nebo na e-mail obec@obecjestrebi.cz.