Obec Jestřebí - roušky a nákupy potravin pro seniory

20. 3. 2020 Zobrazit více

Česká pošta - přijatá opatření

Přijatá opatření k provozu České pošty

• Česká pošta od 19. března 2020 do odvolání omezuje otevírací dobu pro klienty. Hodiny pro veřejnost se upravují tak, že všechny pobočky na území České republiky se zavřou nejpozději v 16 hodin. Provozovatelé pošt Partner dostali od České pošty doporučení zavést stejné opatření. Omezení otevírací doby do 16 hodin je v jejich kompetenci.

• Česká pošta od soboty 21. března 2020 do odvolání ruší víkendový provoz všech poboček. Všechny pobočky budou o sobotách a nedělích pro veřejnost uzavřeny. Provozovatelé pošt Partner dostali od České pošty doporučení zavést stejné opatření. Víkendové uzavření provozu je v jejich kompetenci.

• Česká pošta na základě dnešního jednání vlády budou pobočky České pošty od 10 do 12 hodin zpřístupněné pouze občanům nad 65 let. Požádali jsme všechny ostatní klienty, aby respektovali toto rozhodnutí krizového štábu České pošty.

• Rovněž jsme požádali veřejnost, aby pobočky České pošty navštěvovala pouze v nejnutnějších případech a aby omezila nakupování na e-shopech pouze na věci, které nutně v současné době potřebuje.

• Co se týká mezinárodní přepravy vybrané země z důvodu jejího omezení a nedostatečných kapacit přestávají přijímat zásilky z dalších zemí. Vyzvali jsme občany, aby nenakupovali zboží na zahraničních e-shopech z dále uvedených zemí a ani si nenechali z těchto zemí od jiných odesilatelů nic zasílat. Z daných lokalit do České republiky s největší pravděpodobností v následujícím období zásilky neodejdou. Zároveň Česká pošta od čtvrtka 19. března 2020 přestává přijímat do své přepravy jakékoli zásilky adresované do následujících zemí - Čína, Izrael, Írán, Jižní Korea, Arménie, Azerbajdžán, Uzbekistán, Kypr a Gruzie. Česká pošta nemůže garantovat jejich převzetí cílovou zemí. Vzhledem k aktuálnímu vývoji situace nevylučujeme rozšíření seznamu zemí, kam Česká pošta nedoručuje a odkud zásilky do České republiky nepřichází.

O dalších přijatých opatřeních Vás budeme neprodleně informovat.

19. 3. 2020 Zobrazit méně

Zubní ordinace - aktuální obslužnost akutních případů

Zubní ordinace - aktuální obslužnost akutních případů 18.3.-20.3.2020

18. 3. 2020 Zobrazit více

Obecní knihovna Jestřebí - uzavřena

Z důvodu zpřísňujících se opatření proti šíření koronaviru je od pátku 13. března 2020 obecní knihovna uzavřena do odvolání.

13. 3. 2020 Zobrazit více

Základní škola a mateřská škola Jestřebí - mimořádné opatření

V souladu s nařízením Vlády ČR bude Základní škola Jestřebí od 11.března 2020 do odvolání UZAVŘENA. O obnovení výuky budou rodiče informováni telefonicky a na webových stránkách obce.
Do pátku 13.března zůstane uzavřena také Mateřská škola Jestřebí. Běžný provoz by měl být obnoven v pondělí 16.března 2020.

11. 3. 2020 Zobrazit více

Zákaz návštěv v Nemocnici Šumperk a na Interně Zábřeh

V souvislosti s vývojem epidemiologické situace koronavirové infekce COVID-19 vyhlašuje Nemocnice Šumperk a.s., Ošetřovatelský úsek v Zábřehu a Interna Zábřeh s.r.o. na základě doporučení Ministerstva zdravotnictví ČR ZÁKAZ NÁVŠTĚV NA VŠECH LŮŽKOVÝCH ODDĚLENÍCH DO ODVOLÁNÍ. Toto opatření realizujeme v rámci bezpečnosti našich pacientů i personálu nemocnice.

6. 3. 2020 Zobrazit více

KHS Olomouckého kraje - Informační linka ke koronaviru Covid-19

Krajská hygienická stanice zahájila 1.3. 2020 provoz speciální infolinky pro Olomoucký kraj ke koronaviru Covid-19.
Linka na čísle 585 719 719 bude v provozu do odvolání každý den od 9:00 do 19:00 hodin.

2. 3. 2020 Zobrazit více

Olomoucký kraj - Informace občanům k tématu Koronavirus COVID-19

V souladu s doporučením Bezpečnostní rady Olomouckého kraje ze dne 26. 2. 2020 uvádíme občanům základní informace k tématu Koronavirus COVID-19.

27. 2. 2020 Zobrazit více

Přednáška o třídění odpadů

"Jak produkovat méně komunálního odpadu a neplatit za jeho svoz víc než dosud"

24. 2. 2020 Zobrazit více