Správa hřbitovů v obcích Jestřebí a Pobučí

Obec Jestřebí je provozovatelem pohřebišť v obcích Jestřebí a Pobučí, která slouží pro obyvatele těchto obcí. Obec zajišťuje správu a údržbu hřbitovů, uzavírá smlouvy na pronájem hrobových míst, vede jejich evidenci.

Veřejné pohřebiště Jestřebíviz mapy.cz

Veřejné pohřebiště Pobučíviz mapy.cz

Smuteční síň

Vlastníkem a provozovatelem smuteční síně na hřbitově v Jestřebí je obec Jestřebí. Smuteční síň je poskytována k výpravě smutečních obřadů.
Termín obřadu ve smuteční síni je nutné předem sjednat na Obecním úřadu v Jestřebí.

Nájem hrobového místa

Podle Zákona č. 256/2001 Sb., o pohřebnictví je užívání hrobového místa možné pouze na základě písemné smlouvy o nájmu hrobového místa uzavřené mezi provozovatelem pohřebiště a nájemcem.

Vzhledem k tlecí době stanovené pro jednotlivá veřejná pohřebiště se smlouva na nájem hrobového místa sjednává pro pohřebiště Jestřebí na 12 let a pohřebiště Pobučí na 10 let.

pdfŘád veřejných pohřebišť

pdfCeník veřejných pohřebišť